קידום אתרים

רבים מבתי העסק הקיימים באופן פיזי כמו חנויות, מסעדות חברות וסוכנויות שונות מקימות אתרים ברשת האינטרנט, כמו גם עסקים שקיימים אך ורק באופן וירטואלי כמו E-bay או Aliexpress. הסיבה לכך היא שהאינטרנט הפך לכלי שימושי ונפוץ בכל העולם, ומיליוני אנשים פוקדים אותו מדי יום, מדי שעה ומדי רגע. העיקרון בהקמת אתר אינטרנט הוא לקדם אותו, כדי שיותר ויותר אנשים ייחשפו אליו וכך למעשה גדל הסיכוי שירכשו את המוצר או השירות שהעסק מציע. קידום אורגני באינטרנט היא אחת השיטות הקיימות כיום שבהן ניתן לקדם את האתר ולהבליט אותו בין ים האתרים האחרים שקיימים ממילא באינטרנט. אין זה מספיק לבנות אתר ולנוח על זרי הדפנה. גם כשהאתר קיים יש לדאוג תמיד לקידום שלו לפחות בדרך אחת. קידום אורגני לאתרים לא מבשר על קידום ללא חומרי ריסוס כמובן, אלא על קידום טבעי יותר מקידום ממומן למשל, אך גם כזה שמצריך יותר עבודה.

מהו קידום אורגני?

מרבית הגולשים ברשת האינטרנט פונים דבר ראשון למנועי חיפוש למיניהם בכדי לחפש אחר מידע, שירות או מוצר שהם זקוקים לו או מעוניינים לדעת עליו יותר. קידום אורגני משמעו קידום אתרים בצורה טבעית יותר, מתמזגת יותר עם הנוף האינטרנטי. קידום אורגני של האתר מביא לשיפור משמעותי של הדירוג של כל הדפים המהווים את האתר בתוצאות של מנועי החיפוש השונים.

כידוע לכולנו, רשת האינטרנט היא בית לאלפי ומיליוני אתרים, ובכל תחום שתוכלו להעלות בדעתכם קיימים מספר אתרים העוסקים בו. לכן, לא משנה במה עוסק האתר שאתם רוצים לקדם, דעו כי אתם נמצאים בתחרות. זו אינה תחרות שיש לה סוף או מנצח יחיד שלוקח את כל הקופה. מדובר בתחרות מתמדת על המקומות הראשונים והטובים יותר בתוצאות החיפוש שאליהן נחשף הגולש לאחר שהקיש מילים מסויימות במנועי החיפוש. ככל שמבצעים קידום אורגני בצורה טובה יותר ולאורך זמן, ניתן ליהנות מתוצאות טובות יותר במדרג תוצאות החיפוש וכתוצאה מכך גם מהגעת לקוחות רבים יותר לאתר ולעסק.

ככל קידום אתרים אחר, גם קידום אורגני הינו תהליך מורכב ולעומת קידום אתרים ממומן, הוא מצריך יותר מחשבה ומקצועיות מצד המבצע של פעולות הקידום. יש לבצע מחקר מילות מפתח מעמיק ומקצועי ביותר שכן מילות המפתח הן הגורם הראשון שמשפיע על קידום האתר מאחורי הקלעים. עם תוצאות המחקר יש לגשת לדפי האתר ולשלב בהם את המילים הרלוונטיות לתחום שהוכיחו את עצמן ברגע האמת של החיפוש. שילוב נכון של מילות או ביטויי המפתח יכול להעלות את המדרג של אחד מדפי האתר בתוצאות החיפוש. השלב הבא בתהליך קידום אורגני של אתרים הוא כתיבת מאמרים ותכנים רלוונטיים לתחום בו עוסק האתר תוך שילוב מילות וביטויי המפתח שנבחרו מבעוד מועד. יותר תכנים שנכתבו באופן הנכון גם כן יכולים להעלות את הדירוג של דפי האתר בתוצאות החיפוש.

קידום אורגני שוטף

בדומה לקידום ממומן, גם קידום אורגני מצריך עבודה שוטפת מצד בעל האתר או החברה החיצונית שמבצעת עבורו את עבודת הקידום לאתר. ניהול התוכן וכן שמירה על אופטימיזציה של החשיפה של האתר דרך קיום אורגני הינם צעדים הכרחיים שיש לבצע כל הזמן, בכדי להשיג את התוצאות הרצויות ולהפוך את האתר למצליח ושוקק תנועת גולשים.

צור קשר עכשיו