סטארטאפ חכם - פילוסופית The Lean Startup

מהו ה- Lean Startup ? למה אסטרטגיה חשובה טרם יציאה לפיתוח? ומה צריך לקחת בחשבון?

  • 2016-09-19 בשעה 15:22
  • מיכאל קיסילנקו
    מנהל חטיבת פיתוח, WBD טכנולוגיות בע"מ.

רוב הסטארטאפיסטים עובדים קשה וחולמים על המוצר "המושלם". משקיעים אין ספור משאבים במשך חודשים רבים לפעמים אפילו שנים. מנסים לדחוף כמה שיותר פיצ'רים,לספק מוצר מלא באפשרויות בתקווה ונסיון לתרגם את החזון שלהם למוצר המושלם.

רובם הגדול של הסטארטאפים לא משתף לאורך הדרך את קהל היעד וכל תהליך הפיתוח מתבצע מתחת לראדר.

למעשה בחלק גדול מאד מהמקרים לסטארטאפ אין בכלל מושג אם המוצר באמת מושך את קהל היעד שהגדירו היזמים. לאחר שהשקיעו את כל המשאבים בתהליך יצירה ופיתוח ארוך, אולי נשארו כמה אלפי דולרים לשווק ולהביא מספר לקוחות התחלתי שיתחיל להשתמש במערכת. כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם שאם לא בדקנו את האפקטיביות של המוצר, אנחנו נכנסים ALL IN על בליינד והסטטיסטיקה של הסטארטאפים שמצליחים מול הנכשלים - לא לטובתינו.

אז בטח עכשיו אתם אומרים לעצמכם: "אוקיי,אז אנחנו לא רוצים לבזבז אין ספור חודשים לחינם ואת כל הכסף שגם ככה בקושי יש לנו. איך מתקדמים?!"

הפתרון הוא לא מורכב, הוא דורש תכנון עמוק וראיה רוחבית. החלק הכי חשוב נעוץ בבנית אסטרטגיה מדויקת שתאפשר לכם לעבוד בחבילות קטנות, מבוקרות ולבדוק אילו פיצ'רים עובדים ואילו לא. האסטרטגיה נורא תלויה בסוג המוצר שאותו אתם מפתחים ומה הערך המוסף שהוא צריך לתת למשתמשים. השיטה אינה מתבטאת רק אצל צוות הפיתוח, זאת שיטה שמקרינה ומחזקת את האפקטיביות והרלוונטיות של כל הצוותים שעובדים על המוצר. לכן כדאי לעבוד עם מקצוענים שחולקים את אותה רוח קרב ויודעים איך לעבוד בשביל לספק לכם מוצר טוב ובו-זמנית לא לבזבז לכם משאבים יקרים.

לשיטה קוראים The Lean Startup וכמה מההצלחות הכי גדולות שלה הן חברות: Airbnb, DropBox, Instagram שישמו את הפילוסופיה וסיימו בהצטיינות.

 

מיכאל קיסילנקו הינו מנהל חטיבת הפיתוח בישראל (UVISION) של חברת WBD טכנולוגיות בע"מ.

חברת WebDomain ישראל מבצעת מחקר ותכנון אסטרטגיה מקיפה, טרם יציאה לפיתוח. רק ככה מתקדמים אל עבר ההצלחה.
רוצים להתחיל בתהליך? צרו איתנו קשר.עודכן לאחרונה: 2017-09-08 בשעה 13:38